Aktualne nabory
Inwestycje w środki trwałe i wartości niematerialne i prawne, w tym infrastrukturę badawczą w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach
Wdrożenie wyników prac B+R oraz innowacji przez MŚP (w tym wsparcie rozwoju eksportu produktów innowacyjnych).
Projekty mające na celu zminimalizowanie zużycia surowców, ilości wytwarzanych odpadów produkcyjnych, emisji zanieczyszczeń i strat energii służące osiągnięciu założeń GOZ. Projekty polegające na zamykaniu obiegu odpadów organicznych, w tym przetwarzanie/ wykorzystanie odpadów organicznych np. biomasa i bioprodukty.
Nabór Ścieżka SMART skierowany jest do MŚP oraz dużych przedsiębiorstw, planujących realizację kompleksowych projektów z zakresu: prac B+R, wdrożeń innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników i osób zarządzających przedsiębiorstwem, cyfryzacji i zazieleniania działalności przedsiębiorstw.
Kompleksowe wsparcie w zakresie automatyzacji i robotyzacji mające na celu zwiększenie innowacyjności procesów produkcji lub usług oraz produktywności. Wsparcie obejmuje przeprowadzenie diagnozy dojrzałości cyfrowej oraz opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0, na podstawie której zostanie wdrożona innowacja procesowa lub produktowa.
Wdrożenie modelu biznesowego GOZ-transformacji przedsiębiorstwa.
Zakup usługi badawczej w organizacji badawczej, tj. zakup usług badawczo-rozwojowych związanych z opracowaniem nowego lub ulepszonego produktu/usługi/technologii produkcji.
Dofinansowanie można uzyskać na realizację kompleksowego projektu badawczo – rozwojowego składającego się z modułów: B+R, prace przedwdrożeniowe, zaplecze badawczo-rozwojowe, wdrożenie wyników, rozwój kompetencji
Zakup usług badawczych w organizacji badawczej
Kredyt ekologiczny to dotacja dla przedsiębiorstw sektora MŚP, które chcą zmodernizować posiadaną infrastrukturę.
Transformacja regionalnej gospodarki w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w przedsiębiorstwach.
Realizacje prac B+R przedsiębiorstw, w tym udział jednostek naukowych i badawczych, wraz z komercjalizacją i wdrożeniem wyników prac B+R. Rozwój infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach.
Przeprowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.
Wdrażanie innowacji w zakresie produktów/usług oraz procesów w MŚP
VentureMI Martyna Florek
NIP 9462680956
REGON 380233327
+ 48 516 348 767
martyna.florek@venturemi.pl